LAHTI HISTORIC RALLY 2018

Category 1 : A2 from 1001cm3 to 1600 cm3 (before 31/12/1961)

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
63 Teuvo Hämäläinen FIN Pirjo Rosberg FIN Historic Rally Club Finland Alfa Romeo Giulietta Super
65 Pekka Anttalainen FIN Antti Hietaniemi FIN Historic Rally Club Finland Skoda Felicia

Category 1 : B2 from 1001cm3 to 1300cm3 (after 31/12/1961)

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
53 Ari Saxberg FIN Mikko Pohjanharju FIN Ari Saxberg Morris Cooper S

Category 1 : B3 from 1301cm3 to 1600cm3 (after 31/12/1961)

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
46 Elias Kivitila FIN Timo Tuominen FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort Twincam

Category 1 : B4 from 1601cm3 to 2000cm3 (after 31/12/1961)

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
45 Sverre Norrgård FIN Ari Koponen FIN Historic Rally Club Finland BMW 2002 TI
49 Jari Hyvärinen FIN Jarno Ala-Turkia FIN Historic Rally Club Finland Volvo 122
61 Pietro Turchi ITA Elena Rossi ITA Pietro Turchi Fiat 125 Special

Category 2 : C1 from 1151cm3 to 1300cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
48 Toni Sinkkonen FIN Arto Saarilahti FIN Historic Rally Club Finland Datsun 100A
56 Mika Karpiola FIN Iida Muteli FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort 1300 GT

Category 2 : C2 from 1301 cm3 to 1600cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
34 Alois Nothdurfter AUT Thomas Zuppardi ITA MSC Kitzbühel Ford Cortina Lotus
38 Timo Pitkäniemi FIN Kirsi Holmberg FIN Historic Rally Club Finland Volkswagen Gol 1.6 (BR)
57 Juhani Lehtinen FIN Pasi Haataja FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort 1600

Category 2 : C3 from 1601 cm3 to 2000cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
12 Tony Jansson SWE Erik Davidsson SWE Bevelko Historic Rallyteam Sweden Ford Escort RS2000
18 Ernie Graham GBR Karen Graham GBR Ernie Graham Ford Escort RS 1600
21 Joose Kojo FIN Mikulas Necekal CZE Joose Kojo Opel Ascona A
27 Vesa Rissanen FIN Pekka Suhonen FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort RS 1600
31 Pietro Corredig ITA Sonia Borghese ITA Pietro Corredig BMW 2002
60 Lauri Lajunen FIN Jukka Rautiainen FIN Historic Rally Club Finland Triumph TR7 V8

Category 2 : C4 over 2000cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
58 Abdulla H. Al-Thani QAT Sabrina De Castelli FRA Bin Khalifa Al-Thani Citroën ID 20

Category 3 : D0 up to 1150cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
22 Massimo Gallione ITA Luigi Cavagnetto ITA Massimo Gallione Autobianchi A112 Abarth

Category 3 : D1 from 1151cm3 to 1300cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
9 Esa Peltonen FIN Hannu Lamminen FIN Historic Rally Club Finland Toyota Starlet 1300 (KP61)
33 Seppo Raittila FIN Hannu Väliaho FIN Historic Rally Club Finland Toyota Starlet 1300 (KP61)
62 Peter Goeckel DEU Elke Goeckel DEU Peter Goeckel Opel Kadett D

Category 3 : D2 from 1301cm3 to 1600cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
8 Janne Lindberg FIN Kai Tarkiainen FIN Historic Rally Club Finland VW Golf GTI
41 Hermann Gassner DEU Ursula Mayrhofer AUT MSC Gütersloh Mitsubishi Lancer
66 Vilppu Kokko FIN Pertti Kousa FIN Historic Rally Club Finland Chrysler Avenger
67 Aimo Pakarinen FIN Pertti Lotsari FIN Historic Rally Club Finland Lada 1600

Category 3 : D3 from 1601cm3 to 2000cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
4 Giuliano Calzolari SMR Silvio Stefanelli SMR Giuliano Calzolari Ford Escort RS
10 Janne Levänen FIN Jukka Vihtalahti FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort RS
15 Andrea Guggiari ITA Davide Bozzo ITA Andrea Guggiari Ford Escort RS
24 Jukka Aromaa FIN Kimmo Halttunen FIN Historic Rally Club Finland Saab 99 EMS
25 Jori Pihl FIN Ville Virtanen FIN Historic Rally Club Finland Opel Ascona B
26 Ville Jauhiainen FIN Markku Hakkarainen FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort RS
28 Miguel Diaz-Aboitiz ESP Diego Sanjuan de Eusebio ESP Miquel Diaz Aboitiz Ford Escort RS
30 Alberto Battistolli ITA Luigi Cazzaro ITA Alberto Battistoli Fiat Abarth 131 Rally
42 Enrico Volpato ITA Samuele Sordelli ITA Enrico Volpato Ford Escort RS
68 Corrado Lazzaretto ITA Diego Pontin ITA Corrado Lazzaretto Ford Escort RS
69 Andrea Tonelli ITA Roberto Debbi ITA Andrea Tonelli Ford Escort RS

Category 3 : D4 over 2000cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
5 Jari Kankaanmäki FIN Enni Mälkönen FIN Enni Mälkönen Volvo 242
11 Antero Laine FIN Jari Nukarinen FIN Antti Mäkelä Audi Quattro
13 Karl Wagner AUT Gerda Zauner AUT Karl Wagner Porsche 911
14 Pentti Veikkanen FIN Timo Jaakkola FIN Historic Rally Club Finland Porsche 911 SC
23 Osmo Polojärvi FIN Antero Pyykkönen FIN Historic Rally Club Finland Volvo 242
39 Petteri Sappinen FIN Tiina Sappinen FIN Petteri Sappinen Talbot Lotus
40 Marko Uutela FIN Antti Seppälä FIN Rte-Motorsport Opel Ascona 400
43 Maurizio Elia ITA Luisa Zumelli ITA Maurizio Elia Opel Ascona 400
47 Eugen Damstedt FIN Egil Eriksson FIN Historic Rally Club Finland Porsche 911 SC
55 Ari Salminen FIN Mika Virtanen FIN Historic Rally Club Finland ry Porsche 924 Turbo

Category 4 : E2 Group A from 1301cm3 to 1600cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
16 Ari Kirvesmäki FIN Harri Virtanen FIN Ari Kirvesmäki Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)
54 Petri Fromholdt FIN Mari Fromholdt FIN Historic Rally Club Finland Peugeot 205 GTI (115CV)

Category 4 : E3 Group A from 1601cm3 to 2000cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
17 Heikki Westerlund FIN Hanna Valonen FIN Onnenvuoren Sora Oy Opel Manta 2.0 E
35 Risto Laine FIN Reeta Hämäläinen FIN Historic Rally Club Finland Fiat Ritmo Abarth 130 TC
44 Damiano Zandona` ITA Simone Stoppa ITA Damiano Zandona Renault 5 GT turbo (C405)
51 Italo Ferrara ITA Gabriele Bobbio ITA Italo Ferrara Peugeot 309 GTI
52 Matteo Luise ITA Melissa Ferro ITA Luise Matteo Fiat Ritmo Abarth 130 TC

Category 4 : E4 Group A over 2000cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
1 Mika Turkki FIN Timo Hantunen FIN Mika Turkki Ford Sierra Cosworth
3 Valter Chr Jensen NOR Erik Pedersen NOR Valter Chr Jensen Lancia Delta HF Integrale
6 Jari Latvala FIN Kari Mustalahti FIN Historic Rally Club Finland Ry Toyota Celica GT-Four
7 - Lucky ITA Fabrizia Pons ITA Lucky Lancia Delta HF Integrale 16V
19 Gabriele Noberasco ITA Michele Ferrara ITA Gabriele Noberasco BMW M3
36 Kimmo Korpela FIN Pekka Penttilä FIN Kimmo Korpela Audi Coupe Quattro
50 Ilkka Koskela FIN Katja Salmijärvi FIN Historic Rally Club Finland Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201)

Category 4 : E6 Group B over 1600cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
2 Ville Silvasti FIN Asko Sairanen FIN Historic Rally Club Finland Audi Quattro
29 Heikki Viljanen FIN Antti Pellinen FIN Historic Rally Club Finland Audi Quattro
37 Paolo Baggio ITA Flavio Zanella ITA Paolo Baggio Lancia 37

Category 4 : E7 Group N up to 1600cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
59 Matti J. Tarvainen FIN Rauno Hurskainen FIN Historic Rally Club Finland Skoda Favorit 136 L

Category 4 : E8 Group N over 1600cm3

No 1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
20 Bruno Bentivogli ITA Andrea Cecchi ITA Bruno Bentivogli Ford Sierra RS