LAHTI HISTORIC RALLY 2018

Category 1 : A2 from 1001cm3 to 1600 cm3 (before 31/12/1961)

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Pekka Anttalainen FIN Antti Hietaniemi FIN Historic Rally Club Finland Skoda Felicia
Teuvo Hämäläinen FIN Pirjo Rosberg FIN HRCF Alfa Romeo Giulietta Super

Category 1 : A3 over 1600cm3 (before 31/12/1961)

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Kari Pitkänen FIN Pentti Varis FIN HRCF Jaguar 3.4 Mk2

Category 1 : B2 from 1001cm3 to 1300cm3 (after 31/12/1961)

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Ari Saxberg FIN Mikko Pohjanharju FIN Kuljettaja Morris Cooper S

Category 1 : B3 from 1301cm3 to 1600cm3 (after 31/12/1961)

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Elias Kivitila FIN Timo Tuominen FIN Hrcf Ford Escort Twincam

Category 1 : B4 from 1601cm3 to 2000cm3 (after 31/12/1961)

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Jari Hyvärinen FIN Jarno Ala-Turkia FIN Historic Rally Club Finland Volvo 122
Sverre Norrgård FIN Ari Koponen FIN Historic Rally Club Finland BMW 2002 TI
Pietro Turchi ITA Elena Rossi ITA Turchi Fiat 125 Special

Category 2 : C1 from 1151cm3 to 1300cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Mika Karpiola FIN Iida Muteli FIN Historic Rally Club Finland ry Ford Escort 1300 GT
Toni Sinkkonen FIN Arto Saarilahti FIN Historic Rally Club Finland ry Datsun 100A

Category 2 : C2 from 1301 cm3 to 1600cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Timo Pitkäniemi FIN Kirsi Holmberg FIN HRCF Volkswagen Gol 1.6 (BR)
Juhani Lehtinen FIN Petra Lehtinen FIN Historic Rally Club Finland ry Ford Escort 1600
Alois Nothdurftetr AUT Thomas Zuppardi ITA MSC Kitzbühel Ford Cortina Lotus

Category 2 : C3 from 1601 cm3 to 2000cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Tony Jansson SWE Erik Davidsson SWE Bevelko Historic Rallyteam Sweden Ford Escort RS2000
Pietro Corredig ITA Sonia Borghese ITA Corredig Pietro BMW 2002 TI
Ernie Graham GBR Karen Graham GBR Ernie Graham Ford Escort RS 1600
Vesa Rissanen FIN Pekka Suhonen FIN HRCF Ford Escort RS 1600
Lauri Lajunen FIN Jukka Rautiainen FIN Historic Rally Club Finland Triumph TR7 V8
Joose Kojo FIN Mikulas Necekal CZE Joose Kojo Opel Ascona A

Category 3 : D0 up to 1150cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Massimo Gallione ITA Luigi Cavagnetto ITA Gallione Massimo Autobianchi A112 Abarth

Category 3 : D1 from 1151cm3 to 1300cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Esa Peltonen FIN Hannu Lamminen FIN ilmoittaja Toyota Starlet 1300 (KP61)
Peter Goeckel DEU Elke Goeckel DEU Peter Goeckel Opel Kadett D
Seppo Raittila FIN Hannu Väliaho FIN Kilpailija Toyota Starlet 1300 (KP61)

Category 3 : D2 from 1301cm3 to 1600cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Aimo Pakarinen FIN Pertti Lotsari FIN HRCF Lada 1600
Janne Lindberg FIN Kai Tarkiainen FIN Historic Rally Club Finland VW Golf GTI
Dr. Gerd Sonntag DEU Stefanie Fritzensmeier DEU MSC Gütersloh e.V. Mitsubishi Lancer
Vilppu Kokko FIN Pertti Kousa FIN HRCF Chrysler Avenger
Hermann Gassner DEU Ursula Mayrhofer AUT MSC Gütersloh Mitsubishi Lancer

Category 3 : D3 from 1601cm3 to 2000cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Ville Jauhiainen FIN Markku Hakkarainen FIN Historic rallyclub finland Ford Escort RS
Janne Levänen FIN Jukka Vihtalahti FIN Historic Rally Club Finland Ford Escort RS
Jori Pihl FIN Ville Virtanen FIN Historic Rally Club Finland ry Opel Ascona B
Alberto Battistolli ITA Luigi Cazzaro ITA Battistoli Alberto Fiat Abarth 131 Rally
Giuliano Calzolari SMR Silvio Stefanelli SMR Calzolari Giuliano Ford Escort RS
Miguel Diaz-Aboitiz ESP Diego Sanjuan de Eusebio ESP kilpailija Ford Escort RS
Andrea Guggiari ITA Davide Bozzo ITA Andrea Guggiari Ford Escort RS
Corrado Lazzaretto ITA Diego Pontin ITA Lazzaretto Corrado Ford Escort RS
Jukka Aromaa FIN Kimmo Halttunen FIN Historic Rally Club Finland ry. Saab 99 EMS
Andrea Tonelli ITA Roberto Debbi ITA Tonelli Andrea Ford Escort RS
Enrico Volpato ITA Samuele Sordelli ITA Volpato Enrico Ford Escort RS

Category 3 : D4 over 2000cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Pentti Veikkanen FIN Timo Jaakkola FIN Historic Rally Club Finland Porsche 911 SC
Osmo Polojärvi FIN Antero Pyykkönen FIN HISTORIC RALLY CLUB FINLAND Volvo 242
Maurizio Elia ITA Luisa Zumelli ITA Maurizio Elia Opel Ascona 400
Jari Kankaanmäki FIN Enni Mälkönen FIN Enni Mälkönen Volvo 242
Petteri Sappinen FIN Tiina Sappinen FIN Petteri Sappinen Talbot Lotus

Category 4 : E3 Group A from 1601cm3 to 2000cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Risto Laine FIN Ben Wickström FIN Historic Rally Club Finland Fiat Ritmo Abarth 130 TC
Italo Ferrara ITA Gabriele Bobbio ITA Italo Ferrara Peugeot 309 GTI
Matteo Luise ITA Melissa Ferro ITA Luise Matteo Fiat Ritmo Abarth 130 TC
Heikki Westerlund FIN Hanna Valonen FIN Onnenvuoren Sora Oy Opel Manta 2.0 E
Damiano Zandona` ITA Simone Stoppa ITA Zandona´Damiano Renault 5 GT turbo (C405)

Category 4 : E4 Group A over 2000cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Ilkka Koskela FIN Katja Salmijärvi FIN Historic Rally Club Finland ry Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201)
Bruno Bentivogli ITA Andrea Cecchi ITA Bentivogli Bruno Ford Sierra RS
Valter Chr Jensen NOR Erik Pedersen NOR Jensen Lancia Delta HF Integrale
- Lucky ITA Fabrizia Pons ITA - Lancia Delta HF Integrale 16V
Gabriele Noberasco ITA Michele Ferrara ITA Gabriele Noberasco BMW M3

Category 4 : E6 Group B over 1600cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Heikki Viljanen FIN Antti Pellinen FIN Historic Rally Club Finland Audi Quattro
Paolo Baggio ITA Flavio Zanella ITA Baggio Paolo Lancia 37

Category 4 : E7 Group N up to 1600cm3

1-Ohjaaja 2-Ohjaaja Ilmoittaja Auton tiedot
Matti J. Tarvainen FIN Rauno Hurskainen FIN HistoricRallyClubFinland Skoda Favorit 136 L