SM Pohjanmaa Ralli / Tulokset

Löytyi 284 tulosta.
 Sij.NroOhjaajatSeuraKans.IlmoittajaAutoLkasij.LkaTulos/syyEro edelliseenEro voittajaanAT-rang.Nousup.
1
Page size:
select
 284 items in 1 pages

1: Yleinen, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot); Päivä 1

 11 Emil Lindholm
Mikael Korhonen
NHD
EMSC
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5 EVO  1     
 114 Kari Hämäläinen
Risto Pietiläinen
NaSU
JyvUA
FIN
FIN
Printsport Volkswagen Polo GTI R5  1     
 17 Jukka Kasi
Henri Ania
LaihUA
KosSUA
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5  1     
 120 Jere Kalliokoski
Jukka-Pekka Vistinmäki
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5 EVO  1     
 14 Mikko Heikkilä
Topi Luhtinen
MäntsMK
PiekUA
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5  1     
 137 Juho Mäki-Tammela
Mikko Kaikkonen
LakUA
YkUa
FIN
FIN
Juho Mäki-Tammela Mitsubishi Lancer E9  1     
 129 Mika Eloluoma
Arto Kapanen
LaihUA
PetUA
FIN
FIN
DYNAMO Mitsubishi Lancer E8  1     
 113 Aleksi Röyhkiö
Ville Mannisenmäki
PR-Rac
UUA
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5  1     
 16 Juha Salo
Mikko Markkula
KaUA
RiiUA
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5  1     
 12 Teemu Asunmaa
Jani Salo
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5 EVO  1     
 13 Juuso Metsälä
Matti Kangas
KeurUA
EPUA
FIN
FIN
Co-Motorsport Skoda Fabia R5  1     
 15 Esa Ruotsalainen
Antti Linnaketo
SaarUA
AAU
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5  1     
 118 Timo Kuivinen
Ari-Pekka Hautanen
EPUA
JärvisUA
FIN
FIN
kuivinen timo Mitsubishi Lancer Evolution VII  1     

1: Yleinen, LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot); Päivä 2

 12 Teemu Asunmaa
Jani Salo
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5 EVO 1150.45,900     
 24 Mikko Heikkilä
Topi Luhtinen
MäntsMK
PiekUA
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5 2151.26,800 40,90040,900  
 36 Juha Salo
Mikko Markkula
KaUA
RiiUA
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5 3151.46,200 19,4001.00,300  
 413 Aleksi Röyhkiö
Ville Mannisenmäki
PR-Rac
UUA
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5 4152.18,900 32,7001.33,000  
 55 Esa Ruotsalainen
Antti Linnaketo
SaarUA
AAU
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5 5153.03,600 44,7002.17,700  
 920 Jere Kalliokoski
Jukka-Pekka Vistinmäki
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5 EVO 6154.24,700 1.21,1003.38,800  
 1637 Juho Mäki-Tammela
Mikko Kaikkonen
LakUA
YkUa
FIN
FIN
Juho Mäki-Tammela Mitsubishi Lancer E9 7156.57,700 2.33,0006.11,800  
  1 Emil Lindholm
Mikael Korhonen
NHD
EMSC
FIN
FIN
TGS Worldwide Skoda Fabia R5 EVO  1 Ulosajo    
  14 Kari Hämäläinen
Risto Pietiläinen
NaSU
JyvUA
FIN
FIN
Printsport Volkswagen Polo GTI R5  1 Tekninen vika    
  7 Jukka Kasi
Henri Ania
LaihUA
KosSUA
FIN
FIN
Printsport Skoda Fabia R5  1 Ulosajo    
  29 Mika Eloluoma
Arto Kapanen
LaihUA
PetUA
FIN
FIN
DYNAMO Mitsubishi Lancer E8  1 Öljypohja    
  3 Juuso Metsälä
Matti Kangas
KeurUA
EPUA
FIN
FIN
Co-Motorsport Skoda Fabia R5  1 Ulosajo    
  18 Timo Kuivinen
Ari-Pekka Hautanen
EPUA
JärvisUA
FIN
FIN
kuivinen timo Mitsubishi Lancer Evolution VII  1 Voimansiirto    

2: Yleinen, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luokituksin); Päivä 1

 119 Arto Juolahti
Jani Kovanen
THU-TEAM
THU-TEAM
FIN
FIN
Arto Juolahti Mitsubishi Lancer Evolution X  2     
 132 Jukka Ikonen
Sami Perämäki
KR-TEAM RY
RTL
FIN
FIN
Jukka Ikonen Mitsubishi Lancer Evolution IX  2     
 131 Juha Pasanen
Jari Jaakola
OUA
OUA
FIN
FIN
Juha Pasanen Mitsubishi Lancer Evolution IX  2     
 115 Arttu Lähdeniemi
Jukka Toivonen
PunMK/UA
RiiUA
FIN
FIN
Arttu Lähdeniemi Mitsubishi Lancer Evolution X  2     
 111 Riku Tahko
Markus Soininen
PoSUA
LprRT
FIN
FIN
Riku Tahko Mini One  2     
 139 Matti Latvala
Toni Raiski
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Matti Latvala Subaru Impreza WRX Sti  2     
 140 Anssi Laukkanen
Pasi Karppinen
RoRa
PeMK
FIN
FIN
Anssi Laukkanen Mitsubishi Lancer Evolution IX  2     
 19 Jaro Kinnunen
Tuukka Shemeikka
EMSC
LapUA
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Mitsubishi Lancer Evolution IX  2     
 112 Anssi Rytkönen
Juho-Ville Koskela
KoMoKe
TorUA
FIN
FIN
Anssi Rytkönen Mitsubishi Lancer E9  2     
 138 Mikko Ala-Talkkari
Antti Ala-Talkkari
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Mikko Ala-Talkkari Subaru Impreza WRX Sti  2     
 110 Jussi Lindberg
Tuuka Tyyskä
SiAk
PoSUA
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Mitsubishi Lancer Evolution IX  2     
 116 Jaakko Lavio
Anssi Viinikka
AUK J-äijät
PetUA
FIN
FIN
Jaakko Lavio Subaru Impreza WRX Sti  2     
 18 Ville Hautamäki
Mika Juntunen
JärvisUA
KaMK
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Mitsubishi Lancer Evolution IX  2     
 130 Joni Seilo
Janne Salonen
ParkUA
ParkUA
FIN
FIN
Joni Seilo Mitsubishi Lancer Evolution X  2     

2: Yleinen, LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luokituksin); Päivä 2

 68 Ville Hautamäki
Mika Juntunen
JärvisUA
KaMK
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Mitsubishi Lancer Evolution IX 1253.49,000     
 79 Jaro Kinnunen
Tuukka Shemeikka
EMSC
LapUA
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Mitsubishi Lancer Evolution IX 2253.56,500 7,5007,500  
 811 Riku Tahko
Markus Soininen
PoSUA
LprRT
FIN
FIN
Riku Tahko Mini One 3254.19,300 22,80030,300  
 1110 Jussi Lindberg
Tuuka Tyyskä
SiAk
PoSUA
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Mitsubishi Lancer Evolution IX 4255.23,500 1.04,2001.34,500  
 1239 Matti Latvala
Toni Raiski
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Matti Latvala Subaru Impreza WRX Sti 5256.06,900 43,4002.17,900  
 1538 Mikko Ala-Talkkari
Antti Ala-Talkkari
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Mikko Ala-Talkkari Subaru Impreza WRX Sti 6256.28,100 21,2002.39,100  
 3840 Anssi Laukkanen
Pasi Karppinen
RoRa
PeMK
FIN
FIN
Anssi Laukkanen Mitsubishi Lancer Evolution IX 721.02.08,200 5.40,1008.19,200  
 4916 Jaakko Lavio
Anssi Viinikka
AUK J-äijät
PetUA
FIN
FIN
Jaakko Lavio Subaru Impreza WRX Sti 821.03.28,600 1.20,4009.39,600  
  19 Arto Juolahti
Jani Kovanen
THU-TEAM
THU-TEAM
FIN
FIN
Arto Juolahti Mitsubishi Lancer Evolution X  2 Tekninen vika  10,000 
  32 Jukka Ikonen
Sami Perämäki
KR-TEAM RY
RTL
FIN
FIN
Jukka Ikonen Mitsubishi Lancer Evolution IX  2 Tekninen vika    
  31 Juha Pasanen
Jari Jaakola
OUA
OUA
FIN
FIN
Juha Pasanen Mitsubishi Lancer Evolution IX  2 Tekninen vika  10,000 
  15 Arttu Lähdeniemi
Jukka Toivonen
PunMK/UA
RiiUA
FIN
FIN
Arttu Lähdeniemi Mitsubishi Lancer Evolution X  2 Tekninen vika    
  12 Anssi Rytkönen
Juho-Ville Koskela
KoMoKe
TorUA
FIN
FIN
Anssi Rytkönen Mitsubishi Lancer E9  2 Voimansiirto    
  30 Joni Seilo
Janne Salonen
ParkUA
ParkUA
FIN
FIN
Joni Seilo Mitsubishi Lancer Evolution X  2 Tekninen vika  1.10,000 

3: Yleinen, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset); Päivä 1

 142 Niko Patajoki
Matias Peippo
TeisUA
KySUA
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2  3     
 126 Kalle Markkanen
Kristian Temonen
EMSC
LemUA
FIN
FIN
Printsport Peugeot 208 R2  3     
 128 Tuukka Hallia
Antti Haapala
MäntsMK
KR-TEAM RY
FIN
FIN
Tuukka Hallia Ford Fiesta R2  3     
 121 Lauri Joona
Markus Määttänen
SAU
SAU
FIN
FIN
FORD MOTORCRAFT Ford Fiesta R2  3     
 122 Henri Hokkala
Kimmo Pahkala
AL/AKU-Jkl
PetUA
FIN
FIN
Printsport Peugeot 208 R2  3     
 127 Juho Koski-Lammi
Samu Vaaleri
JaMoKe/UA
TamUA
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2  3     
 123 Sami Pajari
Marko Salminen
HeiUA
NoorUA/MK
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Ford Fiesta R2  3     
 125 Jani Luhtaniemi
Juha-Pekka Jauhiainen
RDT
HyUA
FIN
FIN
FORD MOTORCRAFT Ford Fiesta R2  3     
 134 Heikki Koski-Lammi
Kari Kallio
JaMoKe/UA
UuUA
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2  3     
 141 Tommi Heino
Arto Ranta
HuiUA
LemUA
FIN
FIN
Tommi Heino Ford Fiesta R2  3     
 135 Kristian Nieminen
Valtteri Nieminen
Toivakka AUK
Toivakka AUK
FIN
FIN
TGS Worldwide Ford Fiesta R2  3     
 133 Robert Virves
Sander Pruul
EST
EST
EST
EST
FORD MOTORCRAFT Ford Fiesta R2  3     
 136 Joonas Huovinen
Hannu Lamminen
K-KUA
JoeUA
FIN
FIN
Printsport Peugeot 208 R2  3     
 124 Roope Korhonen
Jani Laitinen
LMM
LMM
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2  3     

3: Yleinen, LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset); Päivä 2

 1023 Sami Pajari
Marko Salminen
HeiUA
NoorUA/MK
FIN
FIN
Porvoon Autopalvelu Ford Fiesta R2 1355.13,500     
 1327 Juho Koski-Lammi
Samu Vaaleri
JaMoKe/UA
TamUA
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2 2356.23,600 1.10,1001.10,100  
 1425 Jani Luhtaniemi
Juha-Pekka Jauhiainen
RDT
HyUA
FIN
FIN
FORD MOTORCRAFT Ford Fiesta R2 3356.25,900 2,3001.12,400  
 1728 Tuukka Hallia
Antti Haapala
MäntsMK
KR-TEAM RY
FIN
FIN
Tuukka Hallia Ford Fiesta R2 4356.58,000 32,1001.44,500  
 1924 Roope Korhonen
Jani Laitinen
LMM
LMM
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2 5357.49,100 51,1002.35,60030,000 
 2021 Lauri Joona
Markus Määttänen
SAU
SAU
FIN
FIN
FORD MOTORCRAFT Ford Fiesta R2 6358.03,600 14,5002.50,100  
 2442 Niko Patajoki
Matias Peippo
TeisUA
KySUA
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2 7358.56,900 53,3003.43,400  
 2536 Joonas Huovinen
Hannu Lamminen
K-KUA
JoeUA
FIN
FIN
Printsport Peugeot 208 R2 8359.18,400 21,5004.04,900  
 2741 Tommi Heino
Arto Ranta
HuiUA
LemUA
FIN
FIN
Tommi Heino Ford Fiesta R2 9359.38,900 20,5004.25,400  
 7626 Kalle Markkanen
Kristian Temonen
EMSC
LemUA
FIN
FIN
Printsport Peugeot 208 R2 1031.10.40,500 11.01,60015.27,000  
  22 Henri Hokkala
Kimmo Pahkala
AL/AKU-Jkl
PetUA
FIN
FIN
Printsport Peugeot 208 R2  3 Tekninen vika    
  34 Heikki Koski-Lammi
Kari Kallio
JaMoKe/UA
UuUA
FIN
FIN
Printsport Citroën C2 R2  3 Ulosajo    
  35 Kristian Nieminen
Valtteri Nieminen
Toivakka AUK
Toivakka AUK
FIN
FIN
TGS Worldwide Ford Fiesta R2  3 Voimansiirto    
  33 Robert Virves
Sander Pruul
EST
EST
EST
EST
FORD MOTORCRAFT Ford Fiesta R2  3 Ulosajo    

4: Yleinen, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII); Päivä 1

 146 Jere Pensas
Jouni Saarijärvi
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Jere Pensas Renault Megane  4     
 147 Petteri Jäppinen
Joni-Petteri Virtanen
RiiUA
RiiUA
FIN
FIN
Petteri Jäppinen Alfa Romeo 147  4     
 143 Sami Korvola
Anssi Vatilo
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Anssi Vatilo Ford Fiesta 1.6  4     
 144 Toni Herranen
Sebastian Virtanen
KR-TEAM RY
JyvUA
FIN
FIN
Marko Herranen Ford Fiesta 1.6  4     
 152 Matti Manerus
Heli Manerus
KonnMK/UA
KonnMK/UA
FIN
FIN
Matti Manerus Opel Corsa GSi  4     
 149 Oskari Heikkinen
Saku Hämäläinen
Kaj-UA
SPAUK
FIN
FIN
Oskari Heikkinen Ford Fiesta 1.6  4     
 153 Walle Pajuoja
Jussi Kärpijoki
LaihUA
RaisUA
FIN
FIN
Walle Pajuoja Renault Megane Coupe (DAOH05)  4     
 155 Jari Saarnio
Tapio Karjalainen
OUA
OUA
FIN
FIN
Jari Saarnio Suzuki SX4  4     
 154 Otso Tavaila
Juho-Erik Järvinen
AUA
LamUA
FIN
FIN
Otso Tavaila Citroën C2 VTS  4     
 145 Miko Kiminki
Ari Koponen
LapinlAU
NilUA
FIN
FIN
Miko Kiminki Honda Civic  4     
 150 Eeka Lahtinen
Pentti Tiainen
K-KUA
LohUA
FIN
FIN
Eeka Lahtinen Suzuki Swift Sport (RS)  4     
 156 Aki Sahila
Mikko Tukia
ESRC
ESRC
FIN
FIN
Aki Sahila Citroën C2 VTS  4     
 151 Kimi Hirvonen
Mikael Pesonen
K-KUA
K-KUA
FIN
FIN
KHR Team Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)  4     
 148 Niklas Heino
Jukka Pasenius
KSAU
ValUA
FIN
FIN
Niklas Heino Toyota Yaris  4     

4: Yleinen, LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII); Päivä 2

 3744 Toni Herranen
Sebastian Virtanen
KR-TEAM RY
JyvUA
FIN
FIN
Marko Herranen Ford Fiesta 1.6 141.02.02,200     
 4056 Aki Sahila
Mikko Tukia
ESRC
ESRC
FIN
FIN
Aki Sahila Citroën C2 VTS 241.02.21,000 18,80018,800  
 4346 Jere Pensas
Jouni Saarijärvi
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Jere Pensas Renault Megane 341.02.42,800 21,80040,600  
 4543 Sami Korvola
Anssi Vatilo
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Anssi Vatilo Ford Fiesta 1.6 441.02.54,800 12,00052,600  
 4845 Miko Kiminki
Ari Koponen
LapinlAU
NilUA
FIN
FIN
Miko Kiminki Honda Civic 541.03.24,100 29,3001.21,900  
 5653 Walle Pajuoja
Jussi Kärpijoki
LaihUA
RaisUA
FIN
FIN
Walle Pajuoja Renault Megane Coupe (DAOH05) 641.04.52,200 1.28,1002.50,000  
 5952 Matti Manerus
Heli Manerus
KonnMK/UA
KonnMK/UA
FIN
FIN
Matti Manerus Opel Corsa GSi 741.05.43,900 51,7003.41,700  
 6455 Jari Saarnio
Tapio Karjalainen
OUA
OUA
FIN
FIN
Jari Saarnio Suzuki SX4 841.06.13,200 29,3004.11,000  
 7154 Otso Tavaila
Juho-Erik Järvinen
AUA
LamUA
FIN
FIN
Otso Tavaila Citroën C2 VTS 941.06.58,900 45,7004.56,700  
  47 Petteri Jäppinen
Joni-Petteri Virtanen
RiiUA
RiiUA
FIN
FIN
Petteri Jäppinen Alfa Romeo 147  4 Ulosajo    
  49 Oskari Heikkinen
Saku Hämäläinen
Kaj-UA
SPAUK
FIN
FIN
Oskari Heikkinen Ford Fiesta 1.6  4 Tekninen vika    
  50 Eeka Lahtinen
Pentti Tiainen
K-KUA
LohUA
FIN
FIN
Eeka Lahtinen Suzuki Swift Sport (RS)  4 Moottori    
  51 Kimi Hirvonen
Mikael Pesonen
K-KUA
K-KUA
FIN
FIN
KHR Team Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)  4 Ulosajo    
  48 Niklas Heino
Jukka Pasenius
KSAU
ValUA
FIN
FIN
Niklas Heino Toyota Yaris  4 Rengasrikko    

5: Yleinen ja Juniorit, LK 5, SC5 - Ryhmä N enintään 2000 cm3 FIA R3 FIN R enintään 2550 cm3 F enintään 3050 cm3; Päivä 1

 166 Juha-Mikael Hannula
Pasi Penttilä
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
lakeuden puhdistuspalvelu oy BMW M3  5     
 170 Marko Ristolainen
Kai Ristolainen
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Marko Ristolainen BMW 325i (E36)  5     
 159 Petter Sutinen
Kimmo Oikarainen
TTR
TTR
FIN
FIN
Petter Sutinen BMW M3  5     
 163 Jari Valtaala
Pekka Penttilä
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Valtaala Jari Toyota Altezza RS200  5     
 157 Aki Hirvioja
Pekka Korhonen
YkUa
RoiUA
FIN
FIN
Aki Hirvioja BMW 328i Coupe  5     
 173 Roman Belyaev
Natalia Goncharova
Russia
Russia
RUS
RUS
Triniti Rally Team Lada 110-2,0 (Vaz 21106)  5     
 169 Mika Hautaniemi
Janne Pitkänen
KuortUA
KuortUA
FIN
FIN
Mika Hautaniemi Toyota Starlet  5     
 162 Jari Koski
Esa Ekola
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Esa Ekola BMW M3  5     
 167 Antti Vilmilä
Anssi Ahopelto
JärvisUA
ÄhtUA
FIN
FIN
Antti Vilmilä Toyota Starlet  5     
 164 Timo Kasi
Esa Similä
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Timo Kasi BMW M3 (E36)  5     
 158 Tomi Tukiainen
Mikko Pohjanharju
KeurUA
KeurUA
FIN
FIN
AutoFutur Racing Team Volkswagen Golf IV  5     
 171 Sami Jämsen
Mika Mölsä
PihtUA
AMM
FIN
FIN
Mika Mölsä Honda Civic Type R  5     
 161 Jani Lahtinen
Matti Hämäläinen
K-KUA
LprRT
FIN
FIN
Jani Lahtinen Honda Civic Type R  5     
 165 Riku Raiski
Jeremias Leppänen
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Riku Raiski BMW 325i  5     
 160 Anssi Valkonen
Jani Pohto
AL-Härmä
LapUA
FIN
FIN
Anssi Valkonen BMW M3  5     
 172 Mikko Lauhasmaa
Atte Nieminen
EPUA
SaarUA
FIN
FIN
Lauhasmaa Mikko Ford Escort RS 2000  5     
 168 Jari Suontausta
Suvi Kemppainen
NokUA
NokUA
FIN
FIN
Jari Suontausta Citroën DS3 R3T  5     

5: Yleinen ja Juniorit, LK 5, SC5 - Ryhmä N enintään 2000 cm3 FIA R3 FIN R enintään 2550 cm3 F enintään 3050 cm3; Päivä 2

 1860 Anssi Valkonen
Jani Pohto
AL-Härmä
LapUA
FIN
FIN
Anssi Valkonen BMW M3 1557.29,500     
 2162 Jari Koski
Esa Ekola
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Esa Ekola BMW M3 2558.40,000 1.10,5001.10,500  
 2266 Juha-Mikael Hannula
Pasi Penttilä
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
lakeuden puhdistuspalvelu oy BMW M3 3558.42,600 2,6001.13,100  
 2365 Riku Raiski
Jeremias Leppänen
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Riku Raiski BMW 325i 4558.43,300 0,7001.13,800  
 2663 Jari Valtaala
Pekka Penttilä
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Valtaala Jari Toyota Altezza RS200 5559.35,300 52,0002.05,800  
 3068 Jari Suontausta
Suvi Kemppainen
NokUA
NokUA
FIN
FIN
Jari Suontausta Citroën DS3 R3T 651.00.29,900 54,6003.00,400  
 3172 Mikko Lauhasmaa
Atte Nieminen
EPUA
SaarUA
FIN
FIN
Lauhasmaa Mikko Ford Escort RS 2000 751.00.31,000 1,1003.01,500  
 5773 Roman Belyaev
Natalia Goncharova
Russia
Russia
RUS
RUS
Triniti Rally Team Lada 110-2,0 (Vaz 21106) 851.04.57,700 4.26,7007.28,200 2
 7869 Mika Hautaniemi
Janne Pitkänen
KuortUA
KuortUA
FIN
FIN
Mika Hautaniemi Toyota Starlet 951.12.17,600 7.19,90014.48,100  
  70 Marko Ristolainen
Kai Ristolainen
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Marko Ristolainen BMW 325i (E36)  5 Tekninen vika    
  59 Petter Sutinen
Kimmo Oikarainen
TTR
TTR
FIN
FIN
Petter Sutinen BMW M3  5 Ulosajo    
  57 Aki Hirvioja
Pekka Korhonen
YkUa
RoiUA
FIN
FIN
Aki Hirvioja BMW 328i Coupe  5 Tekninen vika    
  67 Antti Vilmilä
Anssi Ahopelto
JärvisUA
ÄhtUA
FIN
FIN
Antti Vilmilä Toyota Starlet  5 Tekninen vika    
  64 Timo Kasi
Esa Similä
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Timo Kasi BMW M3 (E36)  5 Voimansiirto    
  58 Tomi Tukiainen
Mikko Pohjanharju
KeurUA
KeurUA
FIN
FIN
AutoFutur Racing Team Volkswagen Golf IV  5 Suljettu kilpailusta kilp. johtajan päätösellä.    
  71 Sami Jämsen
Mika Mölsä
PihtUA
AMM
FIN
FIN
Mika Mölsä Honda Civic Type R  5 Tekninen vika    
  61 Jani Lahtinen
Matti Hämäläinen
K-KUA
LprRT
FIN
FIN
Jani Lahtinen Honda Civic Type R  5 Tekninen vika    

6: Yleinen ja Juniorit, LK 6 - WRC 2011 ja uudemmat RGT N5 (RFEA:n luokitustodistuksella); Päivä 1

 117 Kristian Kiviniemi
Enni Mälkönen
ParkUA
LamUA
FIN
FIN
Kristian Kiviniemi KIA Rio N5  6     

6: Yleinen ja Juniorit, LK 6 - WRC 2011 ja uudemmat RGT N5 (RFEA:n luokitustodistuksella); Päivä 2

  17 Kristian Kiviniemi
Enni Mälkönen
ParkUA
LamUA
FIN
FIN
Kristian Kiviniemi KIA Rio N5  6 Tekninen vika    

7: Juniorit, LK 7, RSJM 1 - V1600; Päivä 1

 1103 Ismo Martiskainen
Erkko Vainikainen
JoeUA
JoeUA
FIN
FIN
Erkko Vainikainen Renault Clio 1.6  7     
 1101 Lauri Jokela
Jasu Vuori
FFKK
SomUA
FIN
FIN
Lauri Jokela Honda Civic  7     
 1104 Mika Korvola
Miika Saari
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Mika Korvola Honda Civic  7     
 1102 Kalle Hämäläinen
Pekka Mäkelä
TTR
JaMoKe/UA
FIN
FIN
Kalle Hämäläinen Honda Civic  7     

7: Juniorit, LK 7, RSJM 1 - V1600; Päivä 2

 60104 Mika Korvola
Miika Saari
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Mika Korvola Honda Civic 171.05.55,200    2
 72101 Lauri Jokela
Jasu Vuori
FFKK
SomUA
FIN
FIN
Lauri Jokela Honda Civic 271.07.09,300 1.14,1001.14,100 1
 74102 Kalle Hämäläinen
Pekka Mäkelä
TTR
JaMoKe/UA
FIN
FIN
Kalle Hämäläinen Honda Civic 371.07.47,600 38,3001.52,400  
  103 Ismo Martiskainen
Erkko Vainikainen
JoeUA
JoeUA
FIN
FIN
Erkko Vainikainen Renault Clio 1.6  7 Tekninen vika    

8: Juniorit, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc; Päivä 1

 1105 Markus Latvanen
Jussi Jokinen
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Markus Latvanen Nissan Micra Kit Car  8     

8: Juniorit, LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc; Päivä 2

  105 Markus Latvanen
Jussi Jokinen
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Markus Latvanen Nissan Micra Kit Car  8 Bensapumppu    

9: Juniorit, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc; Päivä 1

 1106 Juhani Männikkö
Jari Kemi
LakUA
LakUA
FIN
FIN
Juhani Männikkö Toyota Starlet  9     
 1109 Miro Pihlajamäki
Juhani Pihlajamäki
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Miro Pihlajamäki Toyota Starlet  9     
 1107 Topi Kärki
Esko Lappalainen
NilUA
NilUA
FIN
FIN
Topi Kärki Ford Fiesta R2  9     
 1111 Tapio Torsti
Petri Kuivamäki
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Tapio Torsti Toyota Starlet  9     
 1110 Tomi Saari
Juha Saari
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Tomi Saari Toyota Starlet  9     
 1108 Eetu Myllymäki
Sami Niemelä
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Eetu Myllymäki Toyota Starlet  9     

9: Juniorit, LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc; Päivä 2

 33106 Juhani Männikkö
Jari Kemi
LakUA
LakUA
FIN
FIN
Juhani Männikkö Toyota Starlet 191.01.17,900    3
 44110 Tomi Saari
Juha Saari
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Tomi Saari Toyota Starlet 291.02.47,100 1.29,2001.29,200 2
 68111 Tapio Torsti
Petri Kuivamäki
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Tapio Torsti Toyota Starlet 391.06.48,400 4.01,3005.30,500 1
  109 Miro Pihlajamäki
Juhani Pihlajamäki
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Miro Pihlajamäki Toyota Starlet  9 Moottori    
  107 Topi Kärki
Esko Lappalainen
NilUA
NilUA
FIN
FIN
Topi Kärki Ford Fiesta R2  9 Tekninen vika    
  108 Eetu Myllymäki
Sami Niemelä
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Eetu Myllymäki Toyota Starlet  9 Vaihdelaatikko    

10: Juniorit, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T; Päivä 1

 191 Jere Kaakinen
Kasper Järvinen
SaloUA
SaloUA
FIN
FIN
Jere Kaakinen BMW 325i  10     
 189 Henri Taivalantti
Kimmo Taivalantti
HAU
MikUA
FIN
FIN
Henri Taivalantti BMW 325i (E36)  10     
 192 Teemu Yli-Rantala
Asko Yli-Rantala
KuortUA
KuortUA
FIN
FIN
Asko Yli-Rantala Ford Fiesta ST  10     
 1100 Tuomo Väli-Torala
Antti Mantere
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Tuomo Väli-Torala BMW M3  10     
 195 Esa Ketomäki
Sami Latvala
LapUA
EPUA
FIN
FIN
Esa Ketomäki Citroën Xsara VTS  10     
 198 Antti Rintamäki
Jouni Ekola
LappajUA
AL-Härmä
FIN
FIN
Jouni Ekola BMW 325i  10     
 190 Tero Pellinen
Juha-Pekka Kulmala
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Trutec Oy TERÄSHALLIT BMW M3  10     
 196 Jaakko Mäkynen
Ari Männistö
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Jaakko Mäkynen BMW 325i (E36)  10     
 199 Ville Uusineva
Janne Hautala
LapUA
KauhUA
FIN
FIN
Ville Uusineva Ford Escort RS 2000  10     
 194 Ville Karjalainen
Janne Uutela
JyvUA
JyvUA
FIN
FIN
Ville Karjalainen BMW 325i (E36)  10     
 197 Pekka Pölönen
Tarmo Järviluoma
AlavUA
EPUA
FIN
FIN
Pekka Pölönen BMW 325i  10     
 193 Matias Valkonen
Markus Peltonen
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Matias Valkonen BMW M3  10     

10: Juniorit, LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T; Päivä 2

 3293 Matias Valkonen
Markus Peltonen
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Matias Valkonen BMW M3 1101.00.57,300    4
 3990 Tero Pellinen
Juha-Pekka Kulmala
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Trutec Oy TERÄSHALLIT BMW M3 2101.02.08,900 1.11,6001.11,6001.00,0003
 4194 Ville Karjalainen
Janne Uutela
JyvUA
JyvUA
FIN
FIN
Ville Karjalainen BMW 325i (E36) 3101.02.25,700 16,8001.28,400 2
 4291 Jere Kaakinen
Kasper Järvinen
SaloUA
SaloUA
FIN
FIN
Jere Kaakinen BMW 325i 4101.02.32,500 6,8001.35,200 2
 6597 Pekka Pölönen
Tarmo Järviluoma
AlavUA
EPUA
FIN
FIN
Pekka Pölönen BMW 325i 5101.06.19,300 3.46,8005.22,000 1
 7389 Henri Taivalantti
Kimmo Taivalantti
HAU
MikUA
FIN
FIN
Henri Taivalantti BMW 325i (E36) 6101.07.11,300 52,0006.14,0003.20,000 
  92 Teemu Yli-Rantala
Asko Yli-Rantala
KuortUA
KuortUA
FIN
FIN
Asko Yli-Rantala Ford Fiesta ST  10 Tekninen vika    
  100 Tuomo Väli-Torala
Antti Mantere
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Tuomo Väli-Torala BMW M3  10 Moottori    
  95 Esa Ketomäki
Sami Latvala
LapUA
EPUA
FIN
FIN
Esa Ketomäki Citroën Xsara VTS  10 Moottori    
  98 Antti Rintamäki
Jouni Ekola
LappajUA
AL-Härmä
FIN
FIN
Jouni Ekola BMW 325i  10 Vetoakseli    
  96 Jaakko Mäkynen
Ari Männistö
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Jaakko Mäkynen BMW 325i (E36)  10 Moottori    
  99 Ville Uusineva
Janne Hautala
LapUA
KauhUA
FIN
FIN
Ville Uusineva Ford Escort RS 2000  10 Tekninen vika    

11: Nuoret, LK 11, LK 11, Nuorten SM, V1600; Päivä 1

 184 Nuutti Korhonen
Teppo Söderström
HyUA
HyUA
FIN
FIN
Teppo Söderström Ford Focus  11     
 174 Verneri Säisä
Jani Laukkanen
IisUA
IisUA
FIN
FIN
Arto Säisä Renault Clio 16V  11     
 177 Markus Heikkinen
Jyri Räsänen
KUA
KUA
FIN
FIN
Markus Heikkinen Renault Clio 1.6  11     
 180 Leevi Helander
Antti Nordström
RiiUA
RiiUA
FIN
FIN
Antti Nordström Suzuki Ignis Sport  11     
 179 Leevi Lassila
Arto Ala-Kokkila
KvanUA
KuortUA
FIN
FIN
Jukka Lassila Citroën C2 VTS  11     
 185 Arttu Salonen
Marko Räty
HyUA
RiiUA
FIN
FIN
Marko Räty Alfa Romeo 147  11     
 182 Santtu Pylvänäinen
Markus Oksanen
AL-Kangasniemi
UuUA
FIN
FIN
Oksanen Markus Nissan Micra  11     
 178 Veeti Pulkkinen
Kimmo Ensio Leskelä
LakUA
LakUA
FIN
FIN
Vesa Pulkkinen Ford Fiesta 1.6  11     
 187 Atte Kari
Hannu Honkasalo
KvanUA
HRCF
FIN
FIN
LOGISTEAM OY Ford Fiesta  11     
 183 Miro Sakko
Karri Väänänen
OFK-125
LakUA
FIN
FIN
Karri Väänänen Ford Fiesta 1.6  11     
 175 Konsta Saarinen
Joni Mäkelä
OrSUA
TeisUA
FIN
FIN
Suzuki Ignis Sport  11     
 181 Tuukka-Matias Kivioja
Martti Lähdesmäki
Jurvan UA
AL-Härmä
FIN
FIN
Co-Motorsport Ford Fiesta 1.6  11     
 186 Verneri Aallontie
Jari Kallio
RaisUA
NaSU
FIN
FIN
Jari Kallio Suzuki Swift Sport  11     
 176 Valtteri Koski
Henry Haapoja
AL-Härmä
LapUA
FIN
FIN
  Honda Civic  11     

11: Nuoret, LK 11, LK 11, Nuorten SM, V1600; Päivä 2

 5279 Leevi Lassila
Arto Ala-Kokkila
KvanUA
KuortUA
FIN
FIN
Jukka Lassila Citroën C2 VTS 1111.04.14,100    4
 5376 Valtteri Koski
Henry Haapoja
AL-Härmä
LapUA
FIN
FIN
  Honda Civic 2111.04.19,000 4,9004,900 3
 5475 Konsta Saarinen
Joni Mäkelä
OrSUA
TeisUA
FIN
FIN
Suzuki Ignis Sport 3111.04.19,100 0,1005,000 3
 6777 Markus Heikkinen
Jyri Räsänen
KUA
KUA
FIN
FIN
Markus Heikkinen Renault Clio 1.6 4111.06.27,900 2.08,8002.13,800 2
 7080 Leevi Helander
Antti Nordström
RiiUA
RiiUA
FIN
FIN
Antti Nordström Suzuki Ignis Sport 5111.06.58,700 30,8002.44,600 2
 7786 Verneri Aallontie
Jari Kallio
RaisUA
NaSU
FIN
FIN
Jari Kallio Suzuki Swift Sport 6111.11.18,100 4.19,4007.04,000 1
 7984 Nuutti Korhonen
Teppo Söderström
HyUA
HyUA
FIN
FIN
Teppo Söderström Ford Focus 7111.13.07,700 1.49,6008.53,600  
 8285 Arttu Salonen
Marko Räty
HyUA
RiiUA
FIN
FIN
Marko Räty Alfa Romeo 147 8111.17.39,800 4.32,10013.25,700  
  74 Verneri Säisä
Jani Laukkanen
IisUA
IisUA
FIN
FIN
Arto Säisä Renault Clio 16V  11 Ulosajo    
  82 Santtu Pylvänäinen
Markus Oksanen
AL-Kangasniemi
UuUA
FIN
FIN
Oksanen Markus Nissan Micra  11 Ulosajo    
  78 Veeti Pulkkinen
Kimmo Ensio Leskelä
LakUA
LakUA
FIN
FIN
Vesa Pulkkinen Ford Fiesta 1.6  11 Tekninen vika    
  87 Atte Kari
Hannu Honkasalo
KvanUA
HRCF
FIN
FIN
LOGISTEAM OY Ford Fiesta  11 Tekninen vika    
  83 Miro Sakko
Karri Väänänen
OFK-125
LakUA
FIN
FIN
Karri Väänänen Ford Fiesta 1.6  11 Voimansiirto    
  81 Tuukka-Matias Kivioja
Martti Lähdesmäki
Jurvan UA
AL-Härmä
FIN
FIN
Co-Motorsport Ford Fiesta 1.6  11 Tekninen vika    
  88 Tomi Tikkinen
Teijo Kantanen
LMM
PaiUA
FIN
FIN
Lattiapinnoite.fi Renault Megane  11     

13: Yleinen ja Juniorit, LK 13, (Ei nuottiluokka) - BMW Rallisarja; Päivä 1

 1117 Joni Nieminen
Anssi Kitinoja
VUA
EPUA
FIN
FIN
Anssi Kitinoja BMW 325i (E36)  13     
 1113 Iivari Kalliomäki
Antti Kalliomäki
TUA
TUA
FIN
FIN
Iivari Kalliomäki BMW 325i (E36)  13     
 1122 Jukka Alalantela
Juha Pölönen
LappajUA
NokUA
FIN
FIN
Jukka Alalantela BMW 325i (E36)  13     
 1123 Riku Koski
Kari Bergbacka
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Kari Bergbacka BMW 325i  13     
 1121 Sami Laurila
Arto Kleimola
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Sami Laurila BMW 325i (E36/2)  13     
 1115 Tuomo Hinttu
Erno Peltomäki
KankUA
AAU
FIN
FIN
Tuomo Hinttu BMW 325i  13     
 1125 Timo Bäck
Janne Kettumäki
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Timo Bäck BMW 325i (E36)  13     
 1112 Joni Suokko
Jani Suokko
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Joni Suokko BMW 325i (E36)  13     
 1114 Juha Näsi
Markus Nokua
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Markus Nokua BMW 325i (E36)  13     
 1118 Oskari Haiminen
Sakari Haiminen
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Oskari Haiminen BMW 325i (E36)  13     
 1119 Jukka Kapela
Samuli Meritähti
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Trutec Oy BMW 325i (E36)  13     
 1124 Lasse Hirvijärvi
Kari Luoma
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Lasse Hirvijärvi BMW 325i (E36/2)  13     
 1116 Anssi Luoma-aho
Marko Mäkiniemi
LapUA
AL-Härmä
FIN
FIN
Anssi Luoma-aho BMW 325i  13     
 1120 Risto Lejon
Petri Hanhila
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Lejon Risto BMW 325i  13     

13: Yleinen ja Juniorit, LK 13, (Ei nuottiluokka) - BMW Rallisarja; Päivä 2

 34123 Riku Koski
Kari Bergbacka
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Kari Bergbacka BMW 325i 1131.01.27,300    3
 36122 Jukka Alalantela
Juha Pölönen
LappajUA
NokUA
FIN
FIN
Jukka Alalantela BMW 325i (E36) 2131.01.54,400 27,10027,100 2
 50115 Tuomo Hinttu
Erno Peltomäki
KankUA
AAU
FIN
FIN
Tuomo Hinttu BMW 325i 3131.03.49,900 1.55,5002.22,600 1
 58117 Joni Nieminen
Anssi Kitinoja
VUA
EPUA
FIN
FIN
Anssi Kitinoja BMW 325i (E36) 4131.05.23,000 1.33,1003.55,700  
 61112 Joni Suokko
Jani Suokko
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Joni Suokko BMW 325i (E36) 5131.06.02,700 39,7004.35,400  
 62113 Iivari Kalliomäki
Antti Kalliomäki
TUA
TUA
FIN
FIN
Iivari Kalliomäki BMW 325i (E36) 6131.06.10,100 7,4004.42,800  
 66114 Juha Näsi
Markus Nokua
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Markus Nokua BMW 325i (E36) 7131.06.26,600 16,5004.59,300  
 81116 Anssi Luoma-aho
Marko Mäkiniemi
LapUA
AL-Härmä
FIN
FIN
Anssi Luoma-aho BMW 325i 8131.15.50,400 9.23,80014.23,100  
  121 Sami Laurila
Arto Kleimola
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Sami Laurila BMW 325i (E36/2)  13 Sähköt  1.00,000 
  125 Timo Bäck
Janne Kettumäki
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Timo Bäck BMW 325i (E36)  13 Moottori    
  118 Oskari Haiminen
Sakari Haiminen
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Oskari Haiminen BMW 325i (E36)  13 ulosajo    
  119 Jukka Kapela
Samuli Meritähti
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Trutec Oy BMW 325i (E36)  13 Tekninen vika    
  124 Lasse Hirvijärvi
Kari Luoma
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Lasse Hirvijärvi BMW 325i (E36/2)  13 Voimansiirto    
  120 Risto Lejon
Petri Hanhila
AL-Härmä
AL-Härmä
FIN
FIN
Lejon Risto BMW 325i  13 ulosajo    

15: Yleinen ja Juniorit, LK 15, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti), - Historic kaikki Ikäkaudet; Päivä 1

 1126 Jari-Matti Latvala
Juho Hänninen
AlavUA
SLUA
FIN
FIN
Latvala Motorsport Oy Toyota Celica 2000 GT-Four (ST165)  15     

15: Yleinen ja Juniorit, LK 15, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti), - Historic kaikki Ikäkaudet; Päivä 2

  127 Kimmo Korpela
Matti Pellonpää
AlavUA
AlavUA
FIN
FIN
Kimmo Audi Coupe Quattro  15     
  126 Jari-Matti Latvala
Juho Hänninen
AlavUA
SLUA
FIN
FIN
Latvala Motorsport Oy Toyota Celica 2000 GT-Four (ST165)  15 Turbo    

16: Yleinen ja Juniorit, LK 16, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) enintään 1600 cm3; Päivä 1

 1128 Atte Häkkilä
Pasi Haataja
HyUA
EMSC
FIN
FIN
Matti Häkkilä Citroën C2 R2  16     

16: Yleinen ja Juniorit, LK 16, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) enintään 1600 cm3; Päivä 2

 55128 Atte Häkkilä
Pasi Haataja
HyUA
EMSC
FIN
FIN
Matti Häkkilä Citroën C2 R2 1161.04.45,700    1

17: Yleinen ja Juniorit, LK 17, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) Yli 1600 cm3; Päivä 1

 1129 Vesa Annala
Pasi Rantamäki
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Pasi Rantamäki Opel Astra F GSi 16V /  17     
 1130 Keskinen Joni
Juha Heikkilä
AL-Härmä
KauhUA
FIN
FIN
Joni Keskinen BMW M3 (E36)  17     

17: Yleinen ja Juniorit, LK 17, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) Yli 1600 cm3; Päivä 2

 35130 Keskinen Joni
Juha Heikkilä
AL-Härmä
KauhUA
FIN
FIN
Joni Keskinen BMW M3 (E36) 1171.01.49,800    1
 80129 Vesa Annala
Pasi Rantamäki
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Pasi Rantamäki Opel Astra F GSi 16V / 2171.15.05,700 13.15,90013.15,900  

18: Yleinen ja Juniorit, LK 18, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 4WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot); Päivä 1

 1132 Petri Reinikainen
Timo Hallia
HyUA
TullUA
FIN
FIN
Petri Reinikainen Mitsubishi Lancer E9  18     
 1133 Pentti Veikkanen
Niko Veikkanen
HyUA
HyUA
FIN
FIN
Pentti Veikkanen Mitsubishi Lancer E9  18     
 1131 Henri Alahuhta
Anssi Alahuhta
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Henri Alahuhta Mitsubishi Lancer E6  18     

18: Yleinen ja Juniorit, LK 18, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 4WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot); Päivä 2

 28131 Henri Alahuhta
Anssi Alahuhta
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Henri Alahuhta Mitsubishi Lancer E6 11859.57,900     
 51133 Pentti Veikkanen
Niko Veikkanen
HyUA
HyUA
FIN
FIN
Pentti Veikkanen Mitsubishi Lancer E9 2181.04.06,500 4.08,6004.08,600  
  132 Petri Reinikainen
Timo Hallia
HyUA
TullUA
FIN
FIN
Petri Reinikainen Mitsubishi Lancer E9  18 Ulosajo  1.00,000 

19: Yleinen ja Juniorit, LK 19, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) Historic kaikki ikäkaudet; Päivä 1

 1134 Tommi Ilvola
Onni Pitkänen
KuortUA
KuortUA
FIN
FIN
Tommi Ilvola Opel Ascona B  19     

19: Yleinen ja Juniorit, LK 19, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) Historic kaikki ikäkaudet; Päivä 2

  134 Tommi Ilvola
Onni Pitkänen
KuortUA
KuortUA
FIN
FIN
Tommi Ilvola Opel Ascona B  19 Tekninen vika    

20: Yleinen ja Juniorit, LK 20, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) Enintään 1600 cm3; Päivä 1

 1136 Ari Pentinmäki
Elmeri Pentinmäki
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Ari Pentinmäki Peugeot 206 XS  20     
 1135 Eetu Latvala
Teemu Sillanpää
LaihUA
EPUA
FIN
FIN
Eetu Latvala Citroën C2 VTS  20     

20: Yleinen ja Juniorit, LK 20, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) Enintään 1600 cm3; Päivä 2

 69136 Ari Pentinmäki
Elmeri Pentinmäki
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Ari Pentinmäki Peugeot 206 XS 1201.06.53,500    1
  135 Eetu Latvala
Teemu Sillanpää
LaihUA
EPUA
FIN
FIN
Eetu Latvala Citroën C2 VTS  20 Tekninen vika    

21: Yleinen ja Juniorit, LK 21, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) 2WD (Autourheilun sääntökirja liite J:n mukaisesti rallin luokitellut autot) Yli 1600cm3; Päivä 1

 1142 Jussi Kananoja
Timo Karjanlahti
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Timo Karjanlahti Ford Escort RS 2000  21     
 1141 Tomi Kankaanpää
Emma Karhu
EPUA
KR-TEAM RY
FIN
FIN
Tomi Kankaanpää Volkswagen Golf GTI 16V  21     
 1138 Tomi Riihimäki
Tero Riihimäki
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Tomi Riihimäki Honda Civic  21     
 1139 Pauli Junttila
Matti Ahola
NivUA
NivUA
FIN
FIN
Pauli Junttila BMW 328i  21     
 1140 Mika Paavola
Tommi Hanhikoski
KuortUA
EPUA
FIN
FIN
Mika Paavola Ford Escort 2000  21     
 1137 Jarno Haapoja
Janne Haapoja
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Jarno Haapoja BMW M3  21     

21: Yleinen ja Juniorit, LK 21, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) 2WD (Autourheilun sääntökirja liite J:n mukaisesti rallin luokitellut autot) Yli 1600cm3; Päivä 2

 46139 Pauli Junttila
Matti Ahola
NivUA
NivUA
FIN
FIN
Pauli Junttila BMW 328i 1211.03.00,800    2
 47138 Tomi Riihimäki
Tero Riihimäki
LaihUA
LaihUA
FIN
FIN
Tomi Riihimäki Honda Civic 2211.03.22,500 21,70021,700 1
 63137 Jarno Haapoja
Janne Haapoja
LapUA
LapUA
FIN
FIN
Jarno Haapoja BMW M3 3211.06.11,200 2.48,7003.10,400  
 75142 Jussi Kananoja
Timo Karjanlahti
EPUA
EPUA
FIN
FIN
Timo Karjanlahti Ford Escort RS 2000 4211.09.00,000 2.48,8005.59,200  
  141 Tomi Kankaanpää
Emma Karhu
EPUA
KR-TEAM RY
FIN
FIN
Tomi Kankaanpää Volkswagen Golf GTI 16V  21 Tekninen vika    
  140 Mika Paavola
Tommi Hanhikoski
KuortUA
EPUA
FIN
FIN
Mika Paavola Ford Escort 2000  21 Tekninen vika    

22: Yleinen ja Juniorit, LK 22, Seniorit, yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) 4WD (Autourheilun sääntökirja liite J:n mukaisesti rallin luokitellut autot); Päivä 1

 1143 Petri Ylinen
Eemi Salo
EPUA
EPUA
FIN
FIN
SPTR-Asennus Oy Subaru Impreza WRX Sti  22     

22: Yleinen ja Juniorit, LK 22, Seniorit, yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) 4WD (Autourheilun sääntökirja liite J:n mukaisesti rallin luokitellut autot); Päivä 2

 29143 Petri Ylinen
Eemi Salo
EPUA
EPUA
FIN
FIN
SPTR-Asennus Oy Subaru Impreza WRX Sti 1221.00.10,500   10,000